+380971438604

Пн - Пт з 07:30 до 18:00

31335, Хмельницька область, Хмельницький район, с. Волиця, вул. Центральна, 9

Підготовка до садочка

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА: ПОРАДИ БАТЬКАМ

Правильне прощання

Якщо мама чи тато відлучаються в справах, не варто приховувати це від дитини та йти, коли вона відволікається. Малюк має розуміти, що у відлученні батьків немає нічого страшного і вони обов’язково повернуться. Потрібно пояснити причину, через яку дитина буде перебувати з бабусею, хрещеним або нянею й визначити час, коли мама чи тато заберуть її.

Ідентичні правила

Домашні ритуали необхідно заздалегідь підлаштувати під правила саду, щоб запобігти стресу у дитини. Діти в саду їдять тільки за столами, тому вдома малюка потрібно привчити їсти тільки за обіднім столом.

Акуратність

Малюк має знати, що всі речі в будинку мають свої місця. Потрібно вчити його складати іграшки в ящик після гри, вішати одяг на стільчик, ставити взуття на полицю тощо.

 

Важливо привчити дитину з раннього віку дотримуватися правил гігієни: мити руки після прогулянки, після їди та відвідування туалету.

Спільні іграшки

Малюк вдома звик, що всі іграшки — його власність, він може брати будь-які машинки, ляльки та грати ними, коли захоче. Але в саду всі іграшки спільні і, якщо інша дитина зараз грає з інтерактивною дошкою, її не можна просто підійти та забрати.

 

Потрібно заздалегідь пояснити правила поведінки зі спільними іграшками, репетирувати ситуації, в яких потрібно поділитися м’ячем або попросити в іншого малюка конструктор.

 

Дитина має розуміти, що вона не завжди може дістати бажану іграшку. Інший малюк може не захотіти поділитися або йому ще потрібен час, щоб закінчити свою гру. Батьки мають навчити маленьку людину чекати або спокійно приймати відмову.

Одяг

Дитина в садку має почуватися комфортно. Одяг має бути зручним, правильного розміру, без складних елементів (великої кількості ґудзиків, застібок, шнурівок) і досить легким. Зазвичай у дитсадках дуже тепло, потрібно дізнатися у вихователів температуру в дитячих приміщеннях та одягати дитину з урахуванням цієї інформації.

Позитивне ставлення до саду

Після запису дитини в садок, намагайтеся проговорювати з малюком, що незабаром його життя зміниться.

 

Підготовлена дитина краще сприймає заняття, тихий час та новий розклад загалом. Можна купити дитячі книги про дошкільну установу або подивитися веселий мультфільм, в якому діти веселяться в яслах.

Своєчасна вакцинація

Важлива як психологічна, так і медична підготовка дитини. Діти в яслах частіше хворіють через регулярний контакт з іншими людьми. Вакцинація убезпечить від захворювань або мінімізує ризик ускладнень. Усі ДОУ перевіряють наявність у малюків обов’язкових вакцин і без довідки не зараховують дитину до групи.

 

Щоб зменшити ризик частих ГРВІ, важливо обговорити з персоналом саду кількість провітрювань приміщення та температурний режим у дитячій кімнаті.

Плавне входження в новий етап

Перші тижні у яслах — це період адаптації. Спочатку дитина приходить до групи на кілька годин. І навіть якщо сад готовий прийняти дитину відразу на повний день, краще поступово збільшувати час перебування малюка в групі, починаючи з двох годин, потім залишати до тихої години, а через місяць запропонувати дитині побути з дітьми до вечора.

Розвивальні заняття

Малюкові буде простіше звикнути до садку, якщо в нього буде досвід відвідування різноманітних занять, майстер-класів, дитячих ранків. На них дитина взаємодіятиме з ровесниками, слідуватиме інструкціям чужих дорослих, але водночас один із батьків буде поруч.

 

Якщо малюк ще не готовий до відвідування групових занять, можна знайти педагога для індивідуальних уроків. Учитель ближче познайомиться з малюком, підбере до нього індивідуальний підхід, допоможе адаптуватися до навчальних занять, познайомить дитину з кольорами, цифрами, літерами в ігровій формі, підготує її до дитячого садка чи школи.